Tietoa meistä

Kumppanuustalo Viikari ry on kotkalainen yhdistysten yhdistys. Sen tarkoituksena on yhteisöllisyyden ja osallisuuden vahvistaminen Kumppanuustalo Viikarin toimijoiden kesken. Kumppanuustalo Viikari on kotkalaisten yhdistysten oma kokoontumis- ja toimintakeskus, jonka Kotkan kaupunki on antanut yhdistysten käyttöön. Kumppanuustalo Viikari ry on perustettu 19.5.2017.

Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin kaudelle 2024 syyskokouksessa Johanna Karnaattu, Kotkan kehitysvammaisten tuki ry.

Hallitus 2024 on:

Ritva Koskivirta, Kotkan kehitysvammaisten tuki ry

Leena-Riitta Salminen, MIELI Kotkan seudun mielenterveys ry

Tuula Valjus, Kymenlaakson Merieläkeläiset ry,

Jarmo Oljakka, Kotkan Reumayhdistys ry

Raija Jäntti, Kotkan Oloneuvokset ry

Seija Piiparinen, Kymenseudun Kotien Puolesta ry

Raija Kataja, Kotkan eläkeläiset ry

Ulla Alenen, Kostel eläkeläiset ry

Hanna Pikka, Kotkan kaupunki


Yhdistyksen säännöt löydät täältä.

Yhdistyksen jäsenhakemuslomakkeen löydät täältä tai Viikarin aulavastaavilta.

Yhdistysrekisteriselosteen löydät täältä⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Vuoden 2022 toimintakertomuksen löydät täältä.

Jäsen- ja käyttäjäyhdistyksiä:

Catalan Style Finland  https://www.catalanstylefinland.com/

Country Dancers Kotka ry https://www.countrydancerskotka.com/

Etelä-Kymen Parkinsonyhdistys ry   https://www.liikehairio.fi/etela-kymen-parkinson-yhdistys-ry

Hyvän Tuulen Laulajat ry   https://www.facebook.com/hyvantuulenlaulajat/

Kaakkois-Suomen Atopiayhdistys ry  https://www.allergia.fi/jarjesto/yhdistykset/kaakkois-suomen-atopiayhdistys-ry/#59c0755f

Kaakkois-Suomen Demarinaiset ry  https://demarinaiset.fi/alueyhdistykset/kaakkois-suomi/

Karhulan Sos.Dem ry   https://sdpkotka.net/puolueosastot/karhulan-sosialidemokraattinen-tyovaenyhdistys/

Kotkan Matkailuoppaat ry   http://www.kotkaguides.fi/

Kotkan Naisvoimistelijat ry  https://www.kotkannaisvoimistelijat.com/

Kotkan Oloneuvokset ry  https://kotkanoloneuvokset.elakkeensaajat.fi/

Kotkan Omakotiyhdistys Ry  https://www.kotkanomakotiyhdistys.fi/

Kotkan Seniorit ry  https://kotka.senioriyhdistys.fi/

Kotkan Seudun Diabetes ry  https://www.kotkanseudundiabetes.com/

Kotkan Seudun Luustoyhdistys ry  https://luustoliitto.fi/tule-mukaan/jasenyhdistykset/kotkan-seudun-luustoyhdistys-ry/

Kotkan Seudun Muistiyhdistys ry   https://www.muistiliitto.fi/fi/tuki-ja-palvelut/muistiyhdistys-lahellasi/muistiyhdistykset/kotkan-seudun-muistiyhdistys/kotkan-seudun-muistiyhdistys

Kotkan Seudun Senioriopettajat ry  http://www.kotkanseudunsenioriopettajat.fi/

Kotkan Taideseura ry  https://www.facebook.com/profile.php?id=100064847941872&ref=page_internal

Kotkan Vammaisten Yhteisjärjestö VYT ry  https://www.kotkanvyt.fi/

Kotkan Voimailijat ry   https://www.kovo.fi/

Kotkan Ympäristöseura ry   https://www.kotkanymparistoseura.fi/

Kuutsaloseura  https://kuutsalo.fi/

Kymen Jooga ry  https://www.kymenjooga.net/

Kymenlaakson Ensi- ja turvakotiyhdistys ry  https://ensijaturvakotienliitto.fi/kymenlaaksonensijaturvakoti/

Kymenlaakson Lintutieteellinen Yhdistys ry  https://www.kyly.fi/

Kymenlaakson Mehiläishoitajainyhdistys ry  https://hunaja.net/

Kymenlaakson Merieläkeläiset ry  https://www.merielakelaiset.fi/Merielakelaiset/Kotka/Kotka.html

Kotkan Sydänyhdistys ry https://sydan.fi/kotka/ 

Kotkan tanssiyhdistys Move ry https://www.kotkantanssiyhdistysmove.fi/etusivu 

Kotkan Eläkeläiset ry